Czterej Szallowie – ukrywani przez rodzinę Ulmów, przed domem Ulmów w Markowej, 1942-1944 [ze zbiorów M. Szpytmy].
Zdjęcie żydowskiej rodziny z Markowej nazywanej „Ryfka”, którym w 1942 r. bezskutecznie pomagał się ukrywać w jarach Józef Ulma. Zdjęcie to zostało znalezione w domu Ulmów po zbrodni 24 III 1944 r. już z widocznymi kroplami krwi, Markowa, lata 1939-42
Josef Kokott, jedyny żandarm niemiecki, który został ukarany za udział w zbrodni na rodzinach Ulmów, Szallów, Goldmanów. Skazany na karę pozbawienia wolności, zmarł w więzieniu w 1980 r. [ze zbiorów IPN].
Zapis z księgi parafialnej o śmierci rodziny Ulmów, Markowa, 24 III 1944 r. [ze zbiorów M. Szpytmy].
Zapis z księgi parafialnej o śmierci rodziny Ulmów, Markowa, 24 III 1944 r. [ze zbiorów M. Szpytmy].
Dokumenty przygotowane na proces beatyfikacyjny rodziny Wiktorii i Józefa Ulmów, Przemyśl, 2008 r. [ze zbiorów M. Szpytmy].
Projekt Muzeum Pamięci Polaków ratujących Żydów na Podkarpaciu im. Rodziny Ulmów przygotowany przez Biuro Nizio Design International 2010.
Projekt Muzeum Pamięci Polaków ratujących Żydów na Podkarpaciu im. Rodziny Ulmów przygotowany przez Biuro Nizio Design International 2010.
Ludność żydowska na ulicy miasta. W tle funkcjonariusze żydowscy – opaski z Gwiazdą Dawida na ramieniu, b.d.m. [ze zbiorów AP w Kielcach].
Niemieckie obwieszczenie dotyczące zakazu potajemnego uboju rytualnego, Końskie, 24 II 1940 r. [ze zbiorów AP w Kielcach].
Rozporządzenie policyjne o zakazach obowiązujących Żydów, Rzeszów, 8 V 1940 r. [ze zbiorów AP w Kielcach].
Rozporządzenia o stworzeniu żydowskich dzielnic mieszkaniowych w Okręgu Lubelskim, 28 X 1939 r. [ze zbiorów AP w Kielcach].
Zarządzenie o ograniczeniu miejsca pobytu dla Żydów na obszarze Okręgu Lubelskiego, 15 II 1941 r. [ze zbiorów Muzeum „Pod Zegarem” w Lublinie].
Zarządzenie zakazujące aryjczykom wejścia na teren gett, Końskie, 16 XII 1941 r. [ze zbiorów AP w Kielcach].
Więźniowie po opuszczeniu wagonów na rampie kolejowej w Auschwitz II-Birkenau, w dali widoczne kominy krematoriów II i III, b.d. [ze zbiorów APMAB].
Dokumenty Mieczysława Miernika. W czasie wojny pomagał Żydom pracującym w niemieckich zakładach zbrojeniowych Hugo Schneider AG (HASAG) w Skarżysku-Kamiennej [ze zbiorów Mauzoleum w Michniowie].
Rodzina Kowalskich z Ciepielowa, pow. Lipsko. Zamordowani 6 XII 1942 r. za pomoc Żydom. W oknie widoczna twarz żydówki ukrywającej u Kowalskich [ze zbiorów Mauzoleum w Michniowie].
Józef Ulma jako kierownik Spółdzielni Mleczarskiej wraz z pracownikami, Markowa, pierwsza połowa lat 30 XX w. [ze zbiorów M. Szpytmy].
Józef Ulma w gronie ludowców wchodzących w skład Komitetu Wiejskiego Uniwersytetu Orkanowego w Gaci, Markowa lub Gać, 1933 r. [ze zbiorów M. Szpytmy].